Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Strażnicy miejscy pomogli 84-letniej kobiecie

2017-12-12 09:10:14

Częstochowscy strażnicy miejscy codziennie pomagają nieszkańcom miasta w różnych sytuacjach, także nietypowych.

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie o pomoc dla samotnie mieszkającej 84-letniej kobiety. Kobieta poprosiła o...gorącą herbatę, gdyż zepsuła się jej kuchenka.

Kobieta poinformowała strażników miejskich, że mieszka sama i nie może sobie zagotować wody na herbatę. Zaszło podejrzenie, że 84-latka może przebywać w zimnym pomieszczeniu. Strażnicy miejscy dostarczyli kobiecie do mieszkania herbatę, cukier i wrzątek. Funkcjonariusze Straży Miejskiej skontaktowali się również z fundacją Adullam, która dostarczyła kobiecie ciepły obiad. 84-latka na szczęscie nie wymagała pomocy medycznej. Kobiecie zapewniono kompleksową pomoc.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy podjęli 3360 interwencji

2017-12-11 11:00:09

Straż Miejska w Częstochowie podjęła w listopadzie 2017 roku na terenie miasta łącznie 3360 interwencji. Część działań została podjęta w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dyżurni Straży Miejskiej odebrali 1361 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto 119 interwencji.

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej w listopadzie 2017 roku zastosowali 2576 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Dla sprawców „najcięższych” wykroczeń strażnicy miejscy wypisali 439 mandatów oraz wszczęli 81 postępowań o podejrzenie popełnienia wykroczenia.

Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. obsługi miejskiego monitoringu zainicjowali ogółem 119 działań służb ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa. 99 razy zdarzenia monitoringowe realizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

Najwięcej telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego (449 przypadków). Najwięcej ujawnionych zdarzeń przez pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu dotyczyło zagrożeń życia i zdrowia (76 ze 119 monitoringowych interwencji).

Częstochowska Straż Miejska przekazała w listopadzie Policji 12 spraw. Ponadto strażnicy miejscy doprowadzili do izby wytrzeźwień OPOPA 119 osób. 90 osób częstochowscy strażnicy miejscy doprowadzili do ogrzewalni, przytuliska, miejsca zamieszkania lub przekazali pod opiekę rodzinie. Do 34 osób funkcjonariusze Straży Miejskiej wzywali Pogotowie Ratunkowe.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986). Tylko szybka interwencja strażników miejskich może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Czytaj więcej ...

165 weekendowych interwencji na wniosek mieszkańców miasta

2017-12-11 10:10:50

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 165 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (47).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 16 obserwacji zakończonych interwencją służb. 13 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek dwóch strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w ramach działań NURD. Tego samego dniach trzech strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z III i V KP

W sobotę jeden strażnik miejski został oddelegowany do współpracy z V KP.

Czytaj więcej ...

Miejskie kamery pomogły w listopadzie 119 razy

2017-12-08 09:21:12

Miejski monitoring codziennie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, a także spokoju i porządku publicznego na częstochowskich ulicach. Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej ujawnili w listopadzie przy pomocy miejskiego monitoringu 119 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. 99 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

W miesiącu listopadzie 2017 r pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Obsługi Monitoringu Wizyjnego Miasta Częstochowy zainicjowali ogółem 119 działań służb ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego. 99 ze 119 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy. Pozostałe zdarzenia zostały przekazane do realizacji Policji, Pogotowiu Ratunkowemu i Państwowej Straży Pożarnej.

Najwięcej ujawnionych przypadków (76) dotyczyło sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto operatorzy miejskiego monitoringu ujawniali przypadki związane m.in. z: zakłóceniami spokoju i porządku publicznego, zagrożeniami w ruchu drogowym, zagrożeniami pożarowymi, awariami technicznymi, zdarzeniami związanymi ze zwierzętami i inne.

Przypomnijmy, że w październiku miejski monitoring „rozrósł” się o 8 nowych kamer. Zostały zainstalowane w rejonie al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ. Centrum miejskiego monitoringu mieści się w budynku Straży Miejskiej. Operatorami miejskiego monitoringu są pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej.


Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza