Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Straż Miejska w Częstochowie powstała 2 kwietnia 1991 roku

Straż Miejska powołana została w dniu 2 kwietnia 1991 roku  Zarządzeniem Prezydenta Miasta Częstochowy Nr 4/91 wydanym na podstawie ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. O Policji (Dz.U. Nr 30, poz. 179) i przez kolejnych osiem lat funkcjonowała w strukturach Urzędu Miasta Częstochowy jako Wydział Straży Miejskiej.

Z dniem 1 kwietnia 1999 r. została wyodrębniona ze struktur Urzędu Uchwałą Rady Miasta Częstochowy Nr 75/IX/99 z dnia 29 marca 1999 r. w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej Gminy pod nazwą Straż Miejska w Częstochowie i nadania jej Regulaminu organizacyjnego.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza