Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Informacja na temat rozbudowy monitoringuBudowa monitoringu wizyjnego dla Miasta Częstochowy Bezpieczny Region (II etap w obszarze rewitalizacji miasta) Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013.


Poniżej zamieszczamy komunikat Urzędu Miasta Częstochowy na temat rozbudowy monitoringu.

Beneficjent - Gmina Miasto Częstochowa, zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Śląskiego z dnia 25.X.2011r. uzyskała dofinansowanie dla projektu pn. „Budowa monitoringu wizyjnego dla Miasta Częstochowy Bezpieczny Region (etap II w obszarze rewitalizacji miasta)” w ramach Działania 6.2. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Priorytet VI Zrównoważony rozwój miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Następstwem niniejszej decyzji było podpisanie z dniem 22 maja 2012 r. umowy o dofinansowanie.
Dnia 19 września 2012 roku został podpisany aneks nr 1 do umowy o dofinansowanie w którym Beneficjent uzyskał zgodę Instytucji Zarządzającej RPO na wydłużenie rzeczowego terminu realizacji projektu do 31 października 2013 roku z uwagi na przedłużającą się procedurę konkursową nr 06.02.01-094/10 dla Poddziałania 6.2.1. Rewitalizacja – „duże miasta”, Działanie 6.2. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Priorytet VI Zrównoważony rozwój miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2009-2013. Całkowite koszty projektu wynoszą 4 105 942,00 zł. Poziom dofinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej wynosi 85% tj. 3 353 170,95 zł., pozostała część środków to wkład własny.

    Przedmiotem projektu jest rozbudowa i ewolucja powstałego systemu monitoringu wizyjnego w Częstochowie, obsługującego obecnie 18 kamer o 48 nowych kamer w przedmiotowym II etapie.
Przedmiotowa inwestycja obejmuje:
•    budowę nowych 48 stanowisk kamerowych wraz z przyłączami teleinformatycznymi i elektrycznymi z przejęciem do pracy w nowej sieci 18 istniejących kamer;
•    budowę niezbędnych odcinków linii magistralnych optotelekomunikacyjnych;
•    budowę 7 węzłów systemowych z zakupami urządzeń, dostawą i montażem;
•    rozbudowę i modernizację istniejącego Centrum Operacyjnego Monitoringu przy ul. Krakowskiej 80 z zakupami urządzeń, dostawą i montażem;
•    wykonanie robót towarzyszących budowlanych i innych;
•    uzyskanie map do projektowania;
•    wykonanie dokumentacji budowlano – wykonawczej;
•    nadzór inwestycyjny i szkolenie obsługi
•    promocję projektu.
Przedmiotowym systemem monitoringu wizyjnego zostaną objęte następujące dzielnice Miasta Częstochowy:
•    Podjasnogórska (3 kamery już funkcjonujące, 9 nowych stanowisk kamerowych);
•    Śródmieście (11 kamer już funkcjonujących, 10 nowych stanowisk kamerowych);
•    Stare Miasto (4 kamery już funkcjonujące, 10 nowych stanowisk kamerowych);
•    Ostatni Grosz (8 nowych stanowisk kamerowych);
•    Raków (11 nowych stanowisk kamerowych).
Podstawowym obiektem systemu będzie CENTRUM OPERACYJNE MONITORINGU zlokalizowane przy ul. Krakowskiej 80.
Realizacja przedmiotowej inwestycji umożliwi stały monitoring niebezpiecznych obszarów, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i regionu oraz turystów i pielgrzymów odwiedzających Częstochowę. Ponadto na monitorowanym obszarze zwiększy się skuteczność walki z przestępczością – zostanie zmniejszona liczba napadów, kradzieży, włamań i aktów wandalizmu.

Umieszczono: 08.10.2012r.

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza