Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Jak zapłacić mandat ?

Strażnicy miejscy są uprawnieni do nakładania mandatów karnych na wybrane rodzaje wykroczeń. Osoba ukarana mandatem ma prawo odmowy jego przyjęcia. Wówczas wobec osoby będzie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu. Mandaty należy wpłacać na numer rachunku bankowego Gminy Częstochowa: Numer podany jest na blankiecie mandatu. Podpisany mandat nabiera prawomocności i może go uchylić tylko Sąd. Odwołanie należy składać do właściwego Sądu w terminie 7 dni od momentu wystawienia mandatu.

W razie zagubienia mandatu kwotę należy wpłacić na konto Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-200 Częstochowa, numer konta bankowego: 92 1050 1142 1000 0022 8000 2078.

Komendant Straży Miejskiej nie ma kompetencji do anulowania mandatu.

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza