Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Jest praca w Straży Miejskiej. Lokalne media o naborze

2017-10-03 14:00:54

Chcesz pracować w Straży Miejskiej i służyć mieszkańcom Częstochowy? Złóż dokumenty. Obecnie trwa nabór i są wolne etaty. Do 9 października można składać dokumenty.

Coraz większa ilość telefonów od mieszkańców, większa ilość interwencji sprawia, że Straż Miejska ogłasza nabór na strażnika miejskiego. Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba spełnić wymagania niezbędne określone w ustawie o strażach miejskich i gminnych. Kandydat musi: mieć obywatelstwo polskie, skończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie, mieć nienaganną opinię, wykazać sprawność pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być karany przez Sąd, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Podczas naboru kandydaci zdają m.in. test sprawnościowy, który składa się z biegu na 60 metrów, pchnięcia kulą 4 kilogramową oraz biegiem na 1500 metrów.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Straży Miejskiej w Częstochowie

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/

w załączonym pliku

http://www.strazmiejska.bip.czestochowa.pl/upload/20170828175746f4mifb1jt0op.pdf

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej 80 blok 3 do dnia 09.10.2017 roku do godz. 15:30.

 

Media o naborze do częstochowskiej Straży Miejskiej

http://katowice.tvp.pl/34197468/straznicy-pilnie-poszukiwani

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,159832,22434197,praca-w-czestochowie-mozna-zostac-straznikiem-miejskim.html

http://www.wczestochowie.pl/artykul/28677,czestochowska-straz-miejska-poszukuje-pracownikow

https://www.radiojura.pl/kolejny-juz-nabor-kandydatow-do-sluzby-oglosila-czestochowska-straz-miejska.html

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=23690

Czytaj więcej ...

Politechnika Częstochowska zainaugurowała rok akademicki

2017-10-03 13:20:00

Naczelnik Oddziału Ochrony Porządku Publicznego częstochowskiej Straży Miejskiej wziął udział we wtorek w 69. uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Częstochowskiej.

Uroczystość odbyła się we wtorek w Auli Wydziału Zarządzania PCz. Wzięło w niej udział wielu zaproszonych gości: na czele z parlamentarzystami, przedstawicielami ministerstw, władzami województwa, władzami miasta, przedstawicielami kościoła oraz służb mundurowych, wśród których byli przedstawiciele częstochowskiej Straży Miejskiej. Komendanta Straży Miejskiej reprezentował naczelnik Oddziału Ochrony Porządku Publicznego.

Przed Senatem Uczelni, a także przed JM Rektorem Politechniki Częstochowskiej doszło do immatrykulacji nowych studentów. Zaproszeni goście wzięli udział również w promocjach habilitacyjnych, a także promocjach doktorskich.

Wszyscy zebrani usłyszeli także tradycyjny „Gaudeamus”.


Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego mężczyznę

2017-10-03 08:53:31

Podczas patrolowania dworca PKP strażnicy miejscy ujęli 29-letniego mężczyznę, za którym były zarządzone poszukiwania.

Podczas patrolowania rejonów dworca PKP strażnicy miejscy dostrzegli leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze Straży Miejskiej natychmiast zainteresowali się stanem leżącego mężczyzny. W trakcie interwencji okazało się, że za mężczyzną zarządzone są poszukiwania. 29-latek został ujęty i przekazany na I Komisariat Policji.

Czytaj więcej ...

Kolejne podziękowanie dla częstochowskiej Straży Miejskiej

2017-10-03 08:48:31

Do częstochowskiej Straży Miejskiej dotarły kolejne podziękowania.

Dziękujemy za miłe słowa.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza