Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Po weekendzie: 147 interwencji na wniosek mieszkańców

2017-10-09 08:55:45

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 147 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (36).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 15 obserwacji zakończonych interwencją służb. 10 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek na drugiej zmianie dwóch strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z III Komisariatu. Kolejnych dwóch strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w ramach działań „Pieszy”.

W sobotę strażnicy miejscy zabezpieczali przemarsz organizowany przez „Amazonki”. W sobotę i w niedzielę strażnicy miejscy zabezpieczali w Parku Wypoczynkowym Lisiniec imprezę „XIV Jurajski Piknik Rodzinny”. W niedzielę strażnicy miejscy zabezpieczali IV Bieg im. Marka Kotańskiego.

Ponadto strażnicy miejscy realizowali interwencje zgłoszone przez mieszkańców miasta oraz podejmowali własne interwencje. W piątek w godzinach wieczornych podczas obserwacji jednego ze sklepów w dzielnicy „Północ” strażnicy miejscy ujawnili sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. O sprawie powiadomiono V KP, Wydział Funduszów Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta oraz KMP.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest zabroniona.


Czytaj więcej ...

Złodzieje ujęci na "gorącym uczynku"

2017-10-06 08:45:46

Strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn, którzy z jednego z częstochowskich marketów ukradli drogi alkohol, odepchnęli ekspedientkę, a następnie znieważyli słownie interweniujących strażników miejskich. Teraz odpowiedzą za kradzież i za groźby karalne. Sprawa została przekazana na I Komisariat Policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 21 przy ul. Jadwigi. Częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili czynności służbowe w rejonie marketu przy ul. Jadwigi. W pewnym momencie funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli szarpiących się dwóch mężczyzn z pracownicą marketu. Na widok strażników miejskich sprawcy zaczęli uciekać. Po pościgu szybko zostali jednak ujęci przez strażników miejskich. Pracownicy sklepu poinformowali, że mężczyźni ukradli drogi alkohol. U jednego z nich strażnicy miejscy ujawnili butelkę drogiego alkoholu. W trakcie interwencji mężczyźni zachowywali się bardzo wulgarnie i znieważyli słownie strażników miejskich. Ujęty 25-latek i jego 21-letni kolega zostali przekazani policjantom z I Komisariatu. Sprawcy teraz odpowiedzą za kradzież oraz groźby karalne.

Czytaj więcej ...

"Gaudeamus igitur" na AJD

2017-10-04 14:04:44

W środę reprezentanci częstochowskiej Straży Miejskiej wzięli udział w 47. inauguracji roku akademickiego 2017/18 w częstochowskiej Akademii im. Jana Długosza.

Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na AJD odbyła się w Audytorium Maximum przy ul. Waszyngtona. Wzięło w niej udział wielu zaproszonych gości: na czele z przedstawicielami kościoła, parlamentarzystami, władzami miasta, przedstawicielami polskich i zagranicznych środowisk naukowych oraz przedstawicielami służb mundurowych, wśród których byli reprezentanci częstochowskiej Straży Miejskiej. Komendanta Straży Miejskiej reprezentował naczelnik Oddziału Ochrony Porządku Publicznego.

Podczas uroczystości doszło do immatrykulacji studentów i doktorantów.

Wszyscy zebrani usłyszeli także tradycyjny „Gaudeamus”, a także wysłuchali wykład prof. AJD Andrzeja Desperaka „Przestrzeń abstrakcyjna. Problemy obrazowania i nauczania”.

Czytaj więcej ...

Kolejne sukcesy częstochowskiej strażniczki miejskiej

2017-10-04 08:30:42

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż w ostatnich dniach ponownie zaprezentowała bardzo dobrą formę. W biegach w Myszkowie i w Parzymiechach stawała na podium.

W Myszkowie odbył się V myszkowski bieg uliczny na 8 kilometrów. Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej w kategorii 30+ zajęła 3. miejsce.

W Przymiechach odbył się 39. bieg jesienny im. red. T. Hopfera. Uczestnicy startowali na dystansie 10 kilometrów. Strażniczka miejska z Częstochowy w kategorii 30+ zajęła drugie miejsce.


Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza