Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Psa należy wyprowadzać na smyczy, a psa agresywnego na smyczy i w kagańcu

2017-10-11 13:53:33

Straż Miejska w Częstochowie przypomina wszystkim właścicielom psów, że każdy pies powinien być wyprowadzany na smyczy, a pies agresywny na smyczy i w kagańcu. Należy również zapewnić odpowiednie utrzymanie zwierzęcia na posesji.

Brak odpowiedniego nadzoru nad psem może doprowadzić do konsekwencji, jakie spotkały we wtorek funkcjonariusza Straży Miejskiej na służbie. Podczas podejmowania czynności częstochowski strażnik miejski został zaatakowany i ugryziony przez psa rasy mieszanej podobnego do amstafa.

Strażnik miejski z raną otwartą nogi został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego pomocy przedmedycznej udzielał drugi strażnik miejski.

Wobec właściciela psa, który nie zadbał o odpowiednie trzymanie zwierzęcia zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Straż Miejska w Częstochowie przypomina wszystkim właścicielom psów, że każdy pies powinien być wyprowadzany na smyczy, a pies agresywny na smyczy i w kagańcu. Należy również zapewnić odpowiednie utrzymanie zwierzęcia na posesji.

Czytaj więcej ...

Miał lewy alkohol oraz papierosy i w Al. NMP częstował kolegów

2017-10-11 11:10:31

Strażnicy miejscy podjęli przy al. NMP interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy idąc chodnikiem spożywali alkohol w miejscu zabronionym. W trakcie czynności okazało się, że alkohol i papierosy nie miały polskich znaków akcyzy.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 12:25. Strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy idąc chodnikiem przy Al. NMP pili alkohol. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Sprawa zakończyła się w postępowaniu mandatowym.

 

Czytaj więcej ...

Straż Miejska: 3531 interwencji w tym 1535 na wniosek mieszkańców

2017-10-10 13:51:09

Straż Miejska w Częstochowie podjęła we wrześniu 2017 roku na terenie miasta łącznie 3531 interwencji. Część działań została podjęta w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dyżurni Straży Miejskiej odebrali 1535 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto 242 interwencje.

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej we wrześniu 2017 roku zastosowali 2500 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Dla sprawców „najcięższych” wykroczeń wypisali 622 mandatów oraz wszczęli 32 postępowania o podejrzenie popełnienia wykroczenia.

Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. obsługi miejskiego monitoringu zainicjowali ogółem 242 działań służb ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa. Aż 205 razy zdarzenia monitoringowe realizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

Najwięcej telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego (722 przypadki). Najwięcej ujawnionych zdarzeń przez pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu dotyczyło zagrożeń życia i zdrowia (146 z 242 monitoringowych interwencji).

Częstochowska Straż Miejska przekazała we wrześniu Policji 31 spraw. Ponadto strażnicy miejscy doprowadzili do izby wytrzeźwień OPOPA 152 osoby. 85 osób częstochowscy strażnicy miejscy doprowadzili do ogrzewalni, przytuliska, miejsca zamieszkania lub przekazali pod opiekę rodzinie. Do 69 osób funkcjonariusze Straży Miejskiej wzywali Pogotowie Ratunkowe.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986). Tylko szybka interwencja strażników miejskich może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Czytaj więcej ...

Reprezentantka Straży Miejskiej z medalem w biegu przełajowym

2017-10-09 10:32:28

W Lublińcu odbył się XXI bieg przełajowy o „O nóż komandosa”. Częstochowska Straż Miejska miała w nim swoją reprezentantkę, która zdobyła srebrny medal.

W biegu crossowym na 5 kilometrów kobiet startowała Katarzyna Kotas z częstochowskiej Straży Miejskiej. W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kategorii Straż Miejska zdobyła drugie miejsce i srebrny medal. Wygrała zawodniczka reprezentująca miasto Tychy. Reprezentantka Straży Miejskiej w Częstochowie była druga, a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył zawodniczka ze Straży Miejskiej Wrocławia.

W kategorii open kobiet ze służb mundurowych Katarzyna Kotas została sklasyfikowana na 34. miejscu.

Naszej koleżance gratulujemy medalu i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza