Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Pomagajmy bezdomnym

2017-12-19 08:14:28

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby jesienią i zimą pomagać bezdomnym. Pobyt osób bezdomnych, które przebywają w ruinach czy pustostanach i są narażone na niskie temperatury należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej – tel. 986.

Strażnicy miejscy w okresie jesienno-zimowym patrolują miejsca, gdzie nocują osoby bezdomne. Są to pustostany, zimne piwnice, altany, kanały i inne miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni i są narażeni na wychłodzenie. Jeśli strażnicy miejscy napotykają osoby bezdomne to będą je przewozić do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których osoby bezdomne otrzymają pomoc.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też do mieszkańców miasta. Pobyt osób bezdomnych, które są narażone na wyziębienie należy zgłaszać na numery alarmowe. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym wyziębieniem lub zamarznięciem.

Czytaj więcej ...

Podziękowanie dla Straży Miejskiej

2017-12-19 07:48:26

Kolejne w tym roku podziękowania trafiły na ręce Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie. Otrzymaliśmy je od Głównego Animatora Lokalnego OSL Ostatni Grosz.

Można w nich przeczytać: „Składam serdeczne podziękowanie Straży Miejskiej w Częstochowie za pełną życzliwości współpracę, w ramach projektu Organizowanie Społeczności Lokalnej dzielnicy Ostatni Grosz prowadzonego przez Hufiec ZHP Częstochowa.

Dziękuję, że mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie w codziennej pracy (…).

Dziękujemy za miłe słowa.


Czytaj więcej ...

Kombatanckie Krzyże Pamiątkowe dla strażników miejskich

2017-12-18 11:05:40

Trzech częstochowskich strażników miejskich odebrało z rąk Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka Kombatanckie Krzyże Pamiątkowe nadane przez Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych.

Krzyże i medale odebrali: Komendant częstochowskiej Straży Miejskiej Artur Hołubiczko, Naczelnik Oddziału Ochrony Porządku Publicznego Artur Wojciechowski oraz inspektor Dariusz Sil.

Oprócz krzyży wyróżnieni strażnicy miejscy otrzymali też specjalne dyplomy, na których można przeczytać: „Za prowadzoną z motywacji patriotycznych działalność służącą upowszechnianiu chwalebnych czynów obrońców i wyzwolicieli Ojczyzny oraz upamiętnianiu historycznego zwycięstwa odniesionego w II Wojnie Światowej nad niemieckim najeźdźcą nadano honorowo Kombatancki Krzyż Pamiątkowy – Zwycięzcom”.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Straży Miejskiej podczas przedświątecznego spotkania wigilijnego, na którym oprócz pracowników Straży Miejskiej i wychowanków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Skrawek Nieba było też wielu zaproszonych gości.

Medale zostały wręczone za udział czestochowskiej Straży Miejskiej w uroczystościach wojskowych i patriotycznych na terenie Częstochowy.


Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy zrealizowali w weekend 122 interwencje na wniosek mieszkańców miasta

2017-12-18 10:08:44

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 122 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (35).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji zakończonych interwencją służb. 6 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek dwóch strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z III Komisaraitem Policji.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza