Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Częstochowska strażniczka miejska zdobyła Małe Dolomity

2017-10-13 09:04:59

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż. W dwóch biegach zajęła pierwsze i drugie miejsce.

Częstochowska strażniczka miejska wygrał Jurassic Forest Run – Jurajski Bieg Leśny na 5 kilometrów, który odbył się w Lgocie Murowanej w gminie Kroczyce. Agnieszka Jeż była najlepsza w kategorii open kobiet. Podczas biegu nie było kategorii służb mundurowych.

Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej na podium stanęła też w Hucisku, gdzie odbył się III Jura Run Małe Dolomity. W biegu crossowym na dystansie 10 kilometrów Jeż wywalczyła wysokie 2. miejsce w kategorii open kobiet.

Reprezentantka Straży Miejskiej w Częstochowie w 2017 roku wygrała już kilka biegów, a także kilkanaście razy stawała na podium.

Foto: Archiwum Agnieszki Jeż


Czytaj więcej ...

Kampania "Białych Serc". Do akcji wejdzie pies Prima ze Straży Miejskiej

2017-10-13 07:59:39

Częstochowska Straż Miejska wspólnie z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemilogiczną oraz doradcą Prezydenta Miasta Częstochowy ds. nowych technologi angażują się w europejską Kampanię „Białych Serc”.

XIII Kampania „Białych Serc” rozpoczęła się 12 października. To protest przeciwko narkotykom i przemocy, w tym cyberprzemocy. Na terenie Częstochowy kampanię „Białych Serc” realizować będą przedstawiciele Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i Sanepidu. Doradca Prezydenta Częstochowy ds. nowych technologii Robert Majer wspólnie z kierownikiem Sanepidu z Sekcji Oświaty Zdrowotnej, a także strażnikiem miejskim z referatu ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży wraz z psem służbowym Prima, który jest szkolony do wykrywania narkotyków będą prowadzić w poszczególnych szkołach prelekcje. Przesłanie tegorocznej Kampanii „Białych Serc” kłaść będzie nacisk na tematykę zachowania wzorca autorytetów dziecka, które w przyszłości prowadzić mogą do zachowań agresywnych i przemocy w tym cyberprzemocy, a chęci zaimponowania kolegom z klasy/podwórka do wejścia na drogę różnorodnych uzależnień lub innych zachowań niebezpiecznych czy przestępczych.

Zajęcia prowadzone w częstochowskich szkołach będą składać się z trzech bloków tematycznych. Będzie w nich uczestniczyć również lubiana przez dzieci i młodzież Prima - pies służbowy Straży Miejskiej szkolony do wykrywania narkotyków. Tematyka prelekcji: „Przemoc i agresja w przestrzeni publicznej” oraz Narkotyki i psi noc”. „Melanż. Oczekiwania vs Rzeczywistość”, a także „Samotność dziecka w sieci może prowadzić do sieci uzależnień i cyberprzemocy”.

Czytaj więcej ...

We wrześniu miejski monitoring pomógł 242 razy

2017-10-12 10:18:28

Miejski monitoring Częstochowy obsługiwany przez pracowników Straży Miejskiej w minionym miesiącu pomógł w 242 zdarzeniach.

W miesiącu wrześniu 2017 r pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Obsługi Monitoringu Wizyjnego Miasta Częstochowy zainicjowali ogółem 242 działań służb ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego.

205 razy interweniowali częstochowscy strażnicy miejscy Pozostałe 37 interwencji przekazano innym służbom (Pogotowie Ratunkowe – 18, Policja – 17, Straż Pożarna – 1, Zarządzanie Kryzysowe – 1).

Najwięcej ujawnionych zdarzeń dotyczyło zagrożenia zdrowia lub życia (146). 20 interwencji związanych było z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. 15 zdarzeń dotyczyło awarii technicznych. 7 interwencji dotyczyło zagrożeń w ruchu drogowym. Innych zdarzeń było 31.

Zapis zdarzeń wykorzystano 69 razy jako materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach w sprawach o wykroczenia lub przestępstwa.

Czytaj więcej ...

Straż Miejska zabezpieczała "Dni Sąsiadów"

2017-10-12 08:41:23

W środę częstochowska Straż Miejska została poproszona o zabezpieczenie imprezy integracyjnej „Dni Sąsiadów”.

Piknik odbył się w rejonie al. Niepodległości 39. Patrol strażników miejskich dbał o zachowanie spokoju i porządku publicznego w rejonie pikniku. Obyło się bez incydentów.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza