Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Ponad 20 strażników miejskich 1 listopada współpracowało z częstochowskimi policjantami

2017-11-02 08:33:01

Od poniedziałku częstochowscy strażnicy miejscy w okolicach nekropolii prowadzą akcję „Hiena” która ma na celu wyeliminować kradzieże cennych wiązanek i zniczy. Noce z 31 października na 1 listopada oraz z 1 na 2 listopada minęły spokojnie.

W ostatnich dniach patrole Straży Miejskiej w większej ilości pojawiały się w okolicach częstochowskich cmentarzy. Strażnicy miejscy patrolowali okolice nekropolii i sprawdzali, czy nie dochodzi do kradzieży wiązanek kwiatów i zniczy. Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbali też o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Współpracowali też z częstochowskimi policjantami w ramach akcji „Znicz”.

Ostatnie noce oraz dzisiejsza z 1 na 2 listopada minęły spokojnie. Nie ujawniono wynoszenia z cmentarzy kwiatów czy zniczy. Działania „Hiena” będą trwać do czwartku do godz. 22.

W Dniu Wszystkich Świętych 10 strażników miejskich na pierwszej zmianie zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP. Kolejnych 10 funkcjonariuszy współpracowało w policjantami z WRD KMP na drugiej zmianie w godz. 14-22. Ponadto 1 listopada kolejnych 6 strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z I i V KP. Strażnicy miejscy pełnili służbę w rejonie cmentarzy.

Również we wtorek częstochowscy strażnicy miejscy współpracowali z WRD KMP w ramach Akcji „Znicz” oraz z I i V Komisariatem Policji.

W trakcie minionych dwóch dni dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 97 zgłoszeń z wnioskami o interwencję. Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (26).

W ciągu minionych dwóch dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 8 obserwacji zakończonych interwencją służb. 6 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

Także dzisiaj – 2 listopada – rejony częstochowskich nekropolii będą patrolowane przez strażników miejskich.

Czytaj więcej ...

Akcja "Hiena". Ostatnie noce były spokojne

2017-11-01 11:35:27

Od poniedziałku częstochowscy strażnicy miejscy w okolicach nekropolii prowadzą akcję „Hiena” która ma na wyeliminować kradzieże cennych wiązanek i zniczy. Noc z 31 października na 1 listopada minęła spokojnie.

W ostatnich dniach patrole Straży Miejskiej w większej ilości pojawiają się w okolicach częstochowskich cmentarzy. Strażnicy miejscy patrolują okolice nekropolii i sprawdzają, czy nie dochodzi do kradzieży wiązanek kwiatów i zniczy. Ostatnie noce oraz dzisiejsza z 31 października na 1 listopada minęły spokojnie. Nie ujawniono wynoszenia z cmentarzy kwiatów czy zniczy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbają też o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Tak jak dzisiaj – 1 listopada – strażnicy miejscy sprawdzają, czy kierowcy stosują się do tymczasowej reorganizacji ruchu. Funkcjonariusze służą też informacją.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby kierowcy w rejonie częstochowskich nekropolii nie jeździli na pamięć tylko stosowali się do tymczasowego oznakowania czy sygnałów kierujących ruchem.

Czytaj więcej ...

Szarpanina przed klatką schodową. Kto winny?

2017-10-30 10:00:14

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej odebrał w piątek telefoniczne zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy szarpią się ze sobą przed jednym z bloków przy ul. Sportowej.

Strażnicy miejscy pod wskazanym adresem zastali dwóch mężczyzna uczestniczących w szarpaninie oraz świadków. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli mężczyzn, a także ustalili świadków zdarzenia. Będą oni potrzebni, gdyż ani 44-latek, ani 31-latek nie chcieli się przyznać, kto pierwszy spowodował naruszenie nietykalności cielesnej drugiej osoby.

Na miejsce wezwano też Policję. Ujęci mężczyźni zostali przewiezieni na VI Komisariat Policji i sprawa została przekazana do dalszej realizacji.


Czytaj więcej ...

Po weekendzie: 151 interwencji na wniosek mieszkańców

2017-10-30 09:28:48

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 151 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (36).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 17 obserwacji zakończonych interwencją służb. 14 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek dwóch strażników miejskich brało udział w uroczystościach na cmentarzu „Kule”. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Śląski. Strażnicy miejscy asystowali przy składaniu kwiatów.

Tego samego dnia patrol strażników miejskich został oddelegowany do współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KMP.

W piątek patrol rowerowy Straży Miejskiej zabezpieczał przejazd „Masy Krytycznej”.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza