Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Ktoś przywiązał psa do słupa i zostawił kartkę. Pomogli strażnicy miejscy

2017-11-07 08:17:21

Podczas prowadzonych czynności przy ul. Piastowskiej patrol Straży Miejskiej zauważył przywiązanego psa do przydrożnego słupka. Strażnicy miejscy pomogli czworonogowi, który szybko trafił do schroniska dla zwierząt.

W trakcie patrolowania ul. Piastowskiej częstochowscy strażnicy miejscy interweniowali w niedzielę w sprawie psa, który został przywiązany do przydrożnego słupa. Ktoś zrobił to świadomie, bo przy piesku znajdowała się informacja na kartce, jak się wabi i... prośba o zajęcie się czworonogiem. O znalezieniu psa strażnicy miejscy powiadomili pracowników schroniska dla zwierząt oraz policjantów z II KP. Piesek trafił do schroniska, gdzie będzie czekał na nowych opiekunów. W szybkiej interwencji pomogli dwaj świadkowie zdarzenia.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy zabezpieczali "Jurajski Wyścig Samochodowy"

2017-11-06 15:12:11

W minioną sobotę na ulicach Częstochowy odbył się „Jurajski Wyścig Samochodowy” o Puchar Prezydenta Częstochowy. W zabezpieczeniu trasy wyścigu brało udział 10 funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Wyścig odbywał się w rejonie III Al. NMP, ul. Popiełuszki, ul. Pułaskiego oraz ul. 7-Kamienic. Strażnicy miejscy razem z częstochowskimi policjantami i innymi służbami zabezpieczali trasę przejazdu oraz dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy obserwowali sportowe zmagania, a także samych uczestników wyścigu.

Na łamach gazety „Życie Częstochowy i Powiatu” zamieszczone zostały specjalne podziękowania od organizatorów wyścigu dla wszystkich służb, które pomagały przy organizacji imprezy.

Poniżej prezentujemy ich treść.


Czytaj więcej ...

Bez powodu uderzył bezdomnego na wózku inwalidzkim i przypadkową kobietę

2017-11-06 10:48:27

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 28-letniego mężczyznę, który w poniedziałek rano bez powodu kilka razy uderzył niepełnosprawnego mężczyznę oraz przypadkowo napotkaną kobietę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 7:35 w rejonie Al. NMP i ul. Piłsudskiego. Jeden z pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna w kapturze podchodzi do niepełnosprawnego mężczyzny siedzącego na wózku inwalidzkim. Sprawca zadaje niepełnosprawnemu kilka ciosów w głowę i odchodzi. Po kilkudziesięciu metrach sprawca podchodzi do idącej chodnikiem przypadkowej kobiety i uderza ją w twarz. W tym samym czasie dyżurny Straży Miejskiej przekazuje strażnikom miejskim informację o zdarzeniu i nakazuje ujęcie mężczyzny. Strażnicy miejscy po kilku minutach identyfikują sprawcę i ujmują go w rejonie ul. Piotrkowskiej i Ogrodowej. Sprawcą okazał się 28-letni mężczyzna. Został przewieziony na IV Komisariat Policji. Do poszkodowanych osób zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Po raz kolejny potwierdziło się, jak bardzo przydatny jest miejski monitoring Częstochowy. Przypomnijmy, że dzięki miejskim kamerom w 2016 roku ujawniono 3648 zdarzeń, w których aż 2952 razy interweniowali częstochowscy strażnicy miejscy.

Czytaj więcej ...

146 weekendowych interwencji na wniosek mieszkańców

2017-11-06 10:26:11

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 146 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (54).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 17 obserwacji zakończonych interwencją służb. 14 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W sobotę dziesięciu strażników miejskich zostało oddelegowanych do zabezpieczenia trasy „Jurajskiego Wyścigu Samochodowego”.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza