Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Otrzymaliśmy kolejne podziękowania

2017-11-14 13:01:33

Na ręce Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie dotarły w ostatnich dniach kolejne podziękowania za pracę wykonaną przez częstochowskich strażników miejskich.

Podziękowania otrzymaliśmy od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. mgr Dariusza Atłasika oraz od Przewodniczacego oraz Zastępców Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie.

Za miłe słowa bardzo dziękujemy.


Czytaj więcej ...

Miejski monitoring pomógł w październiku 167 razy

2017-11-14 10:34:17

Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej ujawnili w październiku przy pomocy miejskiego monitoringu 167 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. 118 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

W miesiącu październiku 2017 r pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Obsługi Monitoringu Wizyjnego Miasta Częstochowy zainicjowali ogółem 167 działań służb ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego. 118 ze 167 interwencji zrealizowali częstochowscy strażnicy miejscy. Pozostałe zdarzenia zostały przekazane do realizacji Policji, Pogotowiu Ratunkowemu i Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Najwięcej ujawnionych przypadków (101) dotyczyło sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Ponadto operatorzy miejskiego monitoringu ujawniali przypadki związane m.in. z: zakłóceniami spokoju i porządku publicznego, zagrożeniami w ruchu drogowym, zagrożeniami pożarowymi, awariami technicznymi, zdarzeniami związanymi ze zwierzętami i inne.

Przypomnijmy, że w październiku miejski monitoring „rozrósł” się o 8 nowych kamer. Zostały zainstalowane w rejonie al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ. Obecnie w skład miejskiego monitoringi Częstochowy wchodzi 79 kamer. Centrum miejskiego monitoringu mieści się w budynku Straży Miejskiej. Operatorami miejskiego monitoringu są pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej.


Czytaj więcej ...

Poszukiwany mężczyzna ujęty przez strażników miejskich

2017-11-13 14:35:40

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 46-letniego mężczyznę, który był poszukiwany.

Strażnicy miejscy podczas patrolowania ulic Częstochowy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

46-latek został ujęty i przekazany na I Komisariat Policji.

Czytaj więcej ...

Kot wszedł pod maskę samochodu. W uwolnieniu pomogli strażnicy miejscy

2017-11-13 11:53:05

Z niecodzienną prośbą zadzwonił do dyżurnego Straży Miejskiej jeden z częstochowskich mieszkańców. Poprosił, aby strażnicy miejscy pomogli w uwolnieniu kota, który schował się pod maską samochodu.

Mieszkaniec przechodząc obok jednego z samochodów zaparkowanego na jednej z częstochowskich ulic usłyszał miauczenie kota uwięzionego pod maską samochodu. Następnie o pomoc zwrócił się do dyżurnego Straży Miejskiej. Powiadomieni strażnicy miejscy wywabili kota i pomogli w jego uwolnieniu. Kot został przekazany pod opiekę jednej z częstochowskich organizacji zajmującej się kotami do adopcji.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza