Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

139 interwencji na telefoniczny wniosek mieszkańców Częstochowy

2017-11-20 10:22:03

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 139 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (29).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 13 obserwacji zakończonych interwencją służb. 13 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek pięciu strażników miejskich brało udział w ćwiczeniach przy ewakuacji Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Sobieskiego. Czterech strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP oraz III KP.

Czytaj więcej ...

Miała 2280 papierosów bez polskich znaków akcyzy

2017-11-17 08:12:15

2280 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w czwartek u 45-letniej kobiety funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Podczas patrolowania Al. Wolności częstochowscy strażnicy miejscy obserwowali jeden z punktów handlowych, w którym miało dochodzić do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas kontroli wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej strażnicy miejscy ujawnili 2280 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze KAS.


Czytaj więcej ...

Magazyn akcji "Paczka dla bohatera" ponownie w Straży Miejskiej

2017-11-15 11:37:27

Częstochowska Straż Miejska przyłącza się do akcji „Paczka dla Bohatera”. W sali sportowej Straży Miejskiej zostanie zlokalizowany magazyn na dary. Strażnicy miejscy pomogą też w rozwiezieniu darów do kombatantów.

Organizatorzy częstochowskiej akcji „Paczka dla Bohatera” po raz kolejny zwrócili się do Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie o pomoc. Kierownictwo Straży Miejskiej decyzję podjęło natychmiast. Po raz kolejny częstochowscy strażnicy miejscy włączą się w akcję „Paczka dla Bohatera”. Tak jak wiosną przed świętami Wielkiej Nocy tak i teraz przed świętami Bożego Narodzenia Straż Miejska udostępni swoją salę sportową na magazyn. Strażnicy miejscy pomogą też organizatorom w rozwiezieniu darów.

Straż Miejska zachęca wszystkich darczyńców do pomocy i przekazywaniu darów do organizatorów „Paczki dla Bohatera”.

Czytaj więcej ...

Pomagajmy osobom bezdomnym, gdy są narażone na niskie temperatury

2017-11-15 10:39:20

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby jesienią i zimą pomagać bezdomnym. Pobyt osób bezdomnych, które przebywają w ruinach czy pustostanach i są narażone na niskie temperatury należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej – tel. 986.

W trosce o tę grupę społeczną i zapewnienie im właściwego wsparcia zorganizowano spotkanie z przedstawicielami instytucji i organizacji pozarządowych działających w obszarze spraw społecznych.

Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację osób bezdomnych przebywających w mieście, stan przygotowań instytucji udzielających im wparcia, sposoby przekazywania informacji na temat istniejących możliwości w zakresie ich tymczasowego zakwaterowania oraz monitorowania nielegalnych miejsc, w których przebywają. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele częstochowskiej Straży Miejskiej oraz innych służb, instytucji i organizacji, które pomagają osobom bezdomnym.

Strażnicy miejscy w okresie jesienno zimowy będą patrolować miejsca, gdzie nocują osoby bezdomne. Są to pustostany, zimne piwnice, altany, kanały i inne miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni i są narażeni na wychłodzenie. Jeśli strażnicy miejscy napotkają osoby bezdomne to będą je przewozić do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których osoby bezdomne otrzymają pomoc.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też do mieszkańców miasta. Pobyt osób bezdomnych, które są narażone na wyziębienie należy zgłaszać na numery alarmowe. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym wyziębieniem lub zamarznięciem.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza