Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Niecodzienna prośba

2017-11-23 09:16:56

Niecodzienną prośbę odebrał dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej. Mieszkanka dzielnicy Północ poprosiła strażników miejskich o pomoc w przeniesieniu niepełnosprawnej osoby, gdyż sama nie była w stanie tego uczynić, a jak oznajmiła nie mogła też liczyć na pomoc innych.

W środę częstochowscy strażnicy miejscy dwa razy pomagali przy przeniesieniu niepełnosprawnej osoby, która nie potrafi samodzielnie chodzić. Za pierwszym razem pomoc była związana z przeniesieniem osoby z jednego pomieszczenia do drugiego. Tego samego dnia mieszkanka dzielnicy Północ po raz drugi poprosiła strażników miejskich o pomoc. Funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili pomocy przenosząc osobę niepełnosprawną z łóżka na wózek inwalidzki.

Mieszkanka dziękowała strażnikom miejskim za okazaną pomoc i życzyła sukcesów służbowych.

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy wystawili poczet sztandarowy i złożyli kwiaty

2017-11-23 08:43:37

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej 22 listopada wzięli udział w uroczystościach upamietniających 99. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. Uroczystość odbyła się na Placu Orląt Lwowskich.

Częstochowscy strażnicy miejscy podczas uroczystości wystawili poczet sztandarowy, a także złożyli wiązanki kwiatów. Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbali również o zachowanie spokoju i porządku publicznego podczas uroczystości, w której brali udział m.in.: przedstawiciele parlamentu, władze województwa, władze miasta i powiatu, przedstawiciele związków kombatanckich, a także uczniowie częstochowskich szkół, mieszkańcy miasta i służby mundurowe, w tym częstochowska Straż Miejska.


Czytaj więcej ...

3769 interwencji

2017-11-22 11:09:42

Straż Miejska w Częstochowie podjęła w październiku 2017 roku na terenie miasta łącznie 3769 interwencji. Część działań została podjęta w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Dyżurni Straży Miejskiej odebrali 1549 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców. Dzięki miejskiemu monitoringowi podjęto 167 interwencji.

Funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej w październiku 2017 roku zastosowali 2759 pouczeń, ostrzeżeń lub innych środków oddziaływania wychowawczego. Dla sprawców „najcięższych” wykroczeń strażnicy miejscy wypisali 607 mandatów oraz wszczęli 139 postępowań o podejrzenie popełnienia wykroczenia.

Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. obsługi miejskiego monitoringu zainicjowali ogółem 167 działań służb ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa. 118 razy zdarzenia monitoringowe realizowali częstochowscy strażnicy miejscy.

Najwięcej telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego (551 przypadków). Najwięcej ujawnionych zdarzeń przez pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu dotyczyło zagrożeń życia i zdrowia (101 ze 167 monitoringowych interwencji).

Częstochowska Straż Miejska przekazała w październiku Policji 13 spraw. Ponadto strażnicy miejscy doprowadzili do izby wytrzeźwień OPOPA 121 osób. 66 osób częstochowscy strażnicy miejscy doprowadzili do ogrzewalni, przytuliska, miejsca zamieszkania lub przekazali pod opiekę rodzinie. Do 41 osób funkcjonariusze Straży Miejskiej wzywali Pogotowie Ratunkowe.

Straż Miejska apeluje do mieszkańców Częstochowy o zgłaszanie popełnianych wykroczeń do dyżurnego Straży Miejskiej (tel. 986). Tylko szybka interwencja strażników miejskich może przyczynić się do ujęcia sprawców.

Czytaj więcej ...

"Imprezowicze" przeszkadzali okolicznym mieszkańcom

2017-11-21 08:42:49

Częstochowscy strażnicy miejscy w miniony weekend przeprowadzili wzmożone kontrole w okolicy jednej z częstochowskich dyskotek.

Do częstochowskiej Straży Miejskiej doeicerały zgłoszenie, że goście jednej z częstochowskich dyskotek zakłócają spokój i porządek publiczny w rejonie pubu co przeszkadza okolicznym mieszkańcom. W miniony weekend częstochowsy strażnicy miejscy przeprowadzili wzmożone kontrole w okolicy dyskoteki. Działania trwały 8 godzin. Zadaniem strażników miejskich było ujawnianie wykroczeń oraz dbanie o zachowanie spokoju i porządku publicznego. W trakcie działań na sprawców wykroczeń nałożono 14 mandatów. Działania będą powtarzane.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza