Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

2017-12-22 08:27:20

Wszystkim strażniczkom, strażnikom i pracownikom cywilnym Straży Miejskiej w Częstochowie oraz wszystkim mieszkańcom Częstochowy i gościom naszego miasta kierownictwo częstochowskiej Straży Miejskiej składa najserdeczniejsze życzenia: szczęśliwych, spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym w nadchodzącym 2018 roku.

Wesołych Świąt!

Czytaj więcej ...

Strażnicy miejscy "przechwycili" 100 litrów nielegalnego spirytusu

2017-12-19 14:02:10

Częstochowscy strażnicy miejscy ujawnili u 51-letniego mężczyzny 100 litrów nielegalnego spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

We wtorek częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili na terenie miasta działania zmierzające do ujawniania handlu wyrobami alkoholowymi i tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zadaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej było również sprawdzanie, czy alkoholu nie kupują osoby nieletnie lub będące pod wpływem alkoholu. Przypomnijmy, że sprzedaż wyrobów tytoniowych i alkoholowych osobom nieletnim jest prawnie zakazana. Podczas obserwacji jednego z punktów strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który przenosił duże pudełka. Zaszło podejrzenie, że w nich może znajdować się alkohol niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia strażników miejskich potwierdziły się. U 51-letniego mężczyzny strażnicy miejscy ujawnili cztery kartony, w których znajdowało się 100 litrowych butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy.

Na miejsce wezwano policjantów z IV Komisariatu Policji, którzy przejęli sprawę do dalszej realizacji.


Czytaj więcej ...

Zbliżają się święta i długi świąteczny weekend

2017-12-19 08:23:23

W piątek po południu rozpoczyna się długi świąteczny weekend. Dla wielu z nas to czas wyjazdów na wigilię i Święta Bożego Narodzenia poza dom czy mieszkanie. Strażnicy miejscy będą patrolować częstochowskie ulice i dbać o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Straż Miejska w Częstochowie apeluje, by odpowiednio zabezpieczyć swoje domy i mieszkania przed włamaniami podczas naszej nieobecności.

Jednym z założeń uchwały "Bezpieczna Częstochowa" jest program kierunkowy „Sąsiedzkie czuwanie”. Część z nas wyjedzie na długi weekend do rodziny lub na zorganizowany wypoczynek. W czasie dłuższej nieobecności w domu lub mieszkaniu warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub najbliższych sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek i stwarzał pozory obecności domowników.

Warto również zastanowić się na zakupem urządzeń alarmowych i rozważyć ich instalację w mieszkaniach czy domach. Wszelkie zabezpieczenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w mieszkaniach i domach.

W Święta Bożego Narodzenia mieszkańcy Częstochowy będą odpoczywać i świętować, a częstochowscy strażnicy miejscy będą patrolować miasto. Wszelkie wykroczenia należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej. Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Częstochowie to 986.

Wszystkim mieszkańcom Częstochowy, a także gościom Straż Miejska w Częstochowie życzy spokojnych, bezpiecznych i radosnych świąt.


Czytaj więcej ...

Kontrole ze Strażą Leśną

2017-12-19 08:19:26

Zbliża się okres świąteczny. Częstochowscy strażnicy miejscy współpracują ze Strażą Leśną i kontrolują sprzedawców jodły. Kontrole będą powtarzane.

Wspólne patrole strażników miejskich i leśnych kontrolują targowiska i sprawdzają czy nie ma tam gałązek drzew lub krzewów pochodzacych z kradzieży. Strażnicy miejscy tylko asystują strażnikom leśnym. Ewentualne sankcje nakłada Straż Leśna.

Straż Leśna i Straż Miejska ma już za sobą ujawnione przypadki sprzedawania drzewek bez wymaganych dokumentów.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza