Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

2017-11-29 10:31:48

Częstochowska Straż Miejska przypomina właścicielom nieruchomości, administratorom i zarządcom o obowiązkach wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz z regulaminu utrzymania czystości i porządku dla miasta Częstochowy.

Zgodnie z ustawą właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (…).”.

Zgodnie z regulaminem właściciele powinni usuwać również „nawisy śniegu z dachów oraz sople lodu z okapów, rynien i innych części elewacji budynku”.

Za niezastosowanie się do przepisów i nieuprzątnięcie z chodników położonych wzdłuż nieruchomości śniegu czy lodu zgodnie z obowiązującym taryfikatorem można otrzymać mandat w wysokości 100 zł. Większe natomiast mogą być odszkodowania wywalczone przez osoby poszkodowane na sądowej drodze cywilnej.

Wszystkie skargi związane z odśnieżaniem przyjmuje dyżurny Straży Miejskiej pod numerem 986 lub 343683190.


Czytaj więcej ...

Unikał odsiadki w wymiarze 22 miesięcy. Ujęli go strażnicy miejscy

2017-11-28 08:48:20

Podczas patrolowania dworca PKS strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, bo unika odbycia kary pozbawienia wolności.

Częstochowscy strażnicy miejscy podjęli w niedzielę na dworcu PKS interwencjcję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. W trakcie sprawdzania i czynności służbowych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję. Mężczyzna unikał zasądzonej kary 22 miesięcy pozbawienia wolności. Strażnicy miejscy ujęli poszukiwanego mężczyznę i przewieźli go na I Komisariat Policji.

To już kolejny w tym roku poszukiwany mężczyzna, który został ujęty przez Straż Miejską.

Czytaj więcej ...

Czujne oko operatorki miejskiego monitoringu pomogło zagubionemu mężczyźnie

2017-11-27 10:36:54

Czujne oko operatorki miejskiego monitoringu sprawiło, że częstochowscy strażnicy miejscy pomogli starszemu mężczyźnie wrócić do domu.

Pracownica Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego zauważył w niedzielę około godz. 4:45 starszego mężczyznę, który bez celu chodził w rejonie parku 3-go Maja i wygladał na zagubionego. Jego zachowanie wygladało, że zabłądził i nie wie, dokąd iść. O sytuacji zostali powiadomieni częstochowscy strażnicy miejscy, którzy mieli nocną zmianę. Funkcjonariusze Straży Miejskiej ustalili, że mężczyzna zabłądził i nie wie, gdzie się znajduje. Strażnicy miejscy ustalili adres zamieszkania mężczyzny i przewieźli go do domu.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby starsze mając często problemy z pamięcią miały przy sobie karteczkę z numerem telefonu do najblizszego człnoka rodziny. Numer telefonu pozwoli szybko ustalić adres zamieszkania zagubionej osoby oraz przekazać osobę pod opiekę kogoś z rodziny.

Czytaj więcej ...

138 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta

2017-11-27 09:02:25

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 138 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (46).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 11 obserwacji zakończonych interwencją służb. 9 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek jeden funkcjonariusz Straży Miejskiej został oddelegowany do współracy z III Komisariatem Policji.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza