Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Straż Miejska najlepsza w III Częstochowa Futsal Cup

2017-12-04 11:15:13

W minioną sobotę w Hali Polonia rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dla pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Miasto Częstochowa. W gronie ośmiu zespołów najlepsza okazała się Straż Miejska.

W futsalowym turnieju zagrało 8 drużyny podzielonych na dwie grupy. W grupie A znaleźli się piłkarze: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręg Częstochowa, Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie, Oczyszczalni Ścieków Warta i Urzędu Miasta. W grupie B zagrały drużyny: Straży Miejskiej, Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym, a po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. W grupie A z 7 punktami wygrali piłkarze z „wodociągów”. Drugie miejsce zajęli pracownicy Urzędu Miasta. W Grupie B triumfowali strażnicy miejscy (2 wygrane i remis). Drugie miejsce w grupie B zajęło MPK. W półfinałach granych „na krzyż” (1. z A z 2. z B i 2. z B z 1. z A). Straż Miejska pokonała Urząd Miasta, a PWIK pokonało MPK. W meczu o trzecie miejsce pracownicy MPK okazali się lepsi od pracowników z magistratu. W finale Straż Miejska pokonała Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręg Częstochowa 2:1 i tym samym okazała się najlepsza w turnieju.

Częstochowscy strażnicy miejscy potwierdzili swoją dobrą formę, bo rok temu w tym samym turnieju zajęli wysokie trzecie miejsce.

Za wygraną Straż Miejska otrzymała okazały puchar wręczony przez dyrektora MOSiR-u Tomasza Łuszcza oraz naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Aleksandra Wiernego. Pozostałe drużyny również otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary za uczestnictwo w turnieju i integrację częstochowskich pracowników samorządowych.


Czytaj więcej ...

Podziękowanie dla częstochowskiej Straży Miejskiej

2017-12-01 09:54:35

Kolejne już w tym roku podziękowanie wpłynęło do częstochowskiej Straży Miejskiej.

Dziękujemy za miłe słowa.


Czytaj więcej ...

Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych - tel. 987

2017-12-01 08:41:19

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. Częstochowscy strażnicy miejscy kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Funkcjonariusze czekają też na informacje od mieszkańców miasta. Pobyt osób bezdomnych, które przebywają w ruinach czy pustostanach i są narażone na niskie temperatury należy zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej – tel. 986 lub pod wojewódzki numer WCZK 987.

1 listopada br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ruszyła bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Kto może dzwonić pod ten numer? Każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Pracownicy WCZK udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych

Pobyt osób bezdomnych, które przebywają w ruinach czy pustostanach na terenie Częstochowy i są narażone na niskie temperatury należy zgłaszać do dyżurnego częstochowskiej Straży Miejskiej – tel. 986.

Źródło i plakat: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach


Czytaj więcej ...

Strażnik miejski po służbie zatrzymał na gorącym uczynku włamywacza

2017-11-29 10:33:30

Choć w jej gminie, gdzie mieszka nie ma Straży Miejskiej to przed włamywaczem uratował ją... częstochowski strażnik miejski. Mieszkanka powiatu częstochowskiego napisała do Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka list z podziękowaniem, za to, że częstochowski strażnik miejski zatrzymał włamywacza próbującego włamać się do jej domu.

„Zwracam się z gorącym podziękowaniem za udzieloną mi pomoc w postaci zatrzymania i obezwładnienia przestępcy, który w dniu (…) około godz. 24 włamywał się do mojego domu. Pomocy udzielił mi funkcjonariusz Straży Miejskiej w Częstochowie, który w czasie wolnym od pracy zdecydował mi pomóc bezzwłocznie. Obawiając się o własne życie i swoje dobro, oczekując na przyjazd Policji uzyskałam numer do strażnika miejskiego, który bezzwłocznie przybył przed przybyciem Policji być może ratując tym samym moje życie i moje mienie. Na ręce Pana Prezydenta składam serdeczne podziękowania, że w szeregach Straży Miejskiej są tak odważni i kompetentni pracownicy”.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza