Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Strażnicy miejscy ujęli ekshibicjonistę

2017-12-05 13:21:40

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli w rejonie Placu Daszyńskiego 47-letniego mężczyznę, który obnażał się przed kobietami.

W poniedziałek około godz. 9:35 do strażników miejskich, którzy patrolowali rejon Placu Daszyńskiego zgłosiła się kobieta i poinformowała, że kilka chwil wcześniej widziała ekshibicjonistę. Strażnicy miejscy zaczęli obserwować wskazanego mężczyznę. Chwilę później sprawca został ujęty przez strażników miejskich. Sprawcą okazał się 47-letni mężczyzna. Mężczyzna za swoje zachowanie został ukarany w postępowaniu mandatowym. Informacja o sprawcy trafiła też na Komisariat Policji.

Czytaj więcej ...

Straż Miejska na uroczystościach 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego

2017-12-05 13:10:03

We wtorek na Placu Biegańskiego odbyły się uroczystości związane ze 150. rocznicą urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, w których wzięli udział częstochowscy strażnicy miejscy.

Częstochowska Straż Miejska wystawiła poczet sztandarowy oraz zabezpieczała przebieg uroczystości. Strażnicy miejscy asystowali również wiceprezydentowi Częstochowy Ryszardowi Stefaniakowi i złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Czytaj więcej ...

Miejski monitoring na Północy już się sprawdza. Strażnicy miejscy ujęli wandala

2017-12-04 14:40:10

Dzięki pomocy operatorów miejskiego monitoringu częstochowscy strażnicy miejscy ujęli wandala, który zdewastował wiatę przystankową w rejonie al. Wyzwolenia w dzielnicy Północ.

Miejski monitoring w rejonie przejścia podziemnego przy al. Wyzwolenia został zainstalowany w połowie października 2017 roku. Rejon przystanków tramwajowych i autobusowych oraz samo przejście podziemne monitoruje 8 kamer, które wchodzą w skład miejskiego monitoringu. Nowe kamery już przynoszą efekty. W sobotę około godz. 09.15 pracownik Straży Miejskiej z referatu miejskiego monitoringu zaobserwował jak mężczyzna stojący na przystanku tramwajowym przy Al. Wyzwolenia (rejon przejścia podziemnego) wykonał markerem napisy na ścianach przystankowych. Wandal po zdewastowaniu wiaty wszedł do tramwaju i odjechał w stronę centrum. Strażnicy miejscy mając rysopis sprawcy rozpoznali wandala i ujęli go w rejonie al. Jana Pawła II, gdy ten wysiadł z tramwaju. Sprawca przyznał się do wykonania napisów. Strażnicy miejscy wraz z ujętym mężczyzną udali na miejsce zdarzenia w celu dokonania oceny wyrządzonych szkód. Sprawca wykroczenia osobiście wyczyścił wykonane napisy.


Czytaj więcej ...

148 weekendowych interwencji na wniosek mieszkańców

2017-12-04 12:27:32

Od piątku do niedzieli dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie przyjęli od mieszkańców miasta 148 zgłoszeń z wnioskami o interwencję.

Zgłoszenia mieszkańców Częstochowy dotyczyły głównie: zakłócania porządku i spokoju publicznego, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (32).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji zakończonych interwencją służb. 11 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano innym służbom.

W piątek dwóch strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z III Komisariatu. W niedzielę jeden strażnik miejski został oddelegowany do współpracy z V KP. W niedzielę funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali na Placu Biegańskiego imprezę :Świąteczna Częstochowa”.

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza