Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Reprezentantka Straży Miejskiej na podium w 10. Biegu Mikołajkowym

2017-12-14 09:02:10

Pracownicy mundurowi i cywilni częstochowskiej Straży Miejskiej po pracy udzielają się sportowo w różnych dyscyplinach i konkurencjach. W ostatnich dniach nasza koleżanka z referatu miejskiego monitoringu wywalczyła dwa razy drugie miejsce w biegach długodystansowych.

W Lublińcu odbył się 10. Bieg Mikołajkowy na dystansie 5 kilometrów. Reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej w kategorii 50+ wywalczyła 2. miejsce. W kolejnym biegu w Koszęcinie podczas 1. „Koszęcińskiej Dychy” reprezentantka Straży Miejskiej również zajęła 2. miejsce w kategorii +50.


Czytaj więcej ...

Miał 12800 sztuk papierosów i prawie 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy

2017-12-14 08:45:46

Częstochowscy strażnicy miejscy wspólnie z policjantami z II Komisariatu oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w środę na terenie Częstochowy u 53-letniego mężczyzny 12800 sztuk papierosów oraz prawie 16 kilogramów tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy.

W środę częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili działania zmierzające do ujawnienia wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Wspólnie z policjantami z II KP oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec 53-letniego mężczyzny, który miał mieć nielegalne wyroby tytoniowe. W samochodzie mężczyzny ujawniono 12800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W toku dalszych czynności na posesji mężczyzny ujawniono 15,75 kg tytoniu luzem bez polskich znaków akcyzy. Tak duże ilości wyrobów tytoniowych wskazują na przestępstwo skarbowo-podatkowe.


Czytaj więcej ...

Rozbił witrynę z rozkładem jazdy PKP. Wandala ujęli strażnicy miejscy

2017-12-13 08:31:46

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 19-letniego wandala, który na dworcu głównym PKP zdewastował szklaną witrynę z rozkładem jazdy pociągów.

Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej, którzy obsługują miejski monitoring zauważyli mężczyznę, który w nocy z wtorku na środę około godz. 1:40 chodził po peronie dworca PKP. W pewnym momencie operatorzy monitoringu dostrzegli, jak mężczyzna kopie w tablicę i wybija szybę z witryny z rozkładem jazdy pociągów. Sprawca po zdewastowaniu witryny oddalił się w stronę ul. Piłsudskiego i ul. Katedralnej. Powiadomieni strażnicy miejscy mając rysopis sprawcy rozpoczęli poszukiwania. Wandal został rozpoznany i ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w rejonie ul. Katedralnej i Ogrodowej. Okazał się nim 19-letni mężczyzna. Teraz musi liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

Czytaj więcej ...

Podziękowanie dla Straży Miejskiej

2017-12-12 10:22:35

Kolejne w tym roku podziękowania trafiły na ręce komendanta częstochowskiej Straży Miejskiej. Tym razem otrzymaliśmy podzięowanie od Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Za miłe słowa dziękujemy.


Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza