Telefon alarmowy: 986 lub 112

BIP
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [ kliknij by ukryć ]

Wigilijne spotkanie w Straży Miejskiej

2017-12-15 13:55:18

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a to czas wigilijnych spotkań. Częstochowska Straż Miejska i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” zorganizowali w piątek, 15 grudnia wigilię.

Atmosfera świąt udziela się już w wielu miejscach. Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka dni to Straż Miejska oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” zorganizowali już spotkanie wigilijne dla swoich podopiecznych, pracowników oraz dla zaproszonych gości.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” funkcjonuje w komendzie Straży Miejskiej. Na codzienne zajęcia do świetlicy uczęszcza kilkadziesiąt dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin ze Starego Miasta, a zapisanych jest ponad sto osób, co czyni świetlicę jedną z największych w Częstochowie.

Na wigilię do Straży Miejskiej przybyli w piątek: Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, radni miasta Częstochowy: Monika Pohorecka i Barbara Gieroń, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji Dariusz Kiedrzyn z przedstawicielami innych wydziałów KMP w Częstochowie, przedstawiciele Urzędu Miasta, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Prokuratury, Sądu, częstochowskich uczelni wyższych, innych instytucji, a także sponsorzy i wolontariusze Skrawka Nieba oraz rodzice i dziadkowie podopiecznych.

Na spotkaniu byli również: przedstawiciel Proboszcza Archikatedry pw. Świętej Rodziny w Częstochowie oraz przedstawiciele Związku Kombatantów RP i byłyych więźniów politycznych.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od przedstawienia odegranego przez dzieci i młodzież z Teatru from Poland w reżyserii Wojtka Kowalskiego. Prezydent Częstochowy i Komendant Straży Miejskiej złożyli wszystkim życzenia. Następnie uczestnicy spotkania przystąpili do składania indywidualnych życzeń i kosztowali tradycyjne wigilijne potrawy.

Podczas wigilijnego spotkania pojawił się też św. Mikołaj, który wręczył podopiecznym Skrawka Nieba paczki z prezentami. Paczki zostały ufundowane przez sponsorów, SPD Skrawek Nieba, a także przez przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola numer 11 w Częstochowie, którzy przez kilka dni zbierali słodycze i inne prezenty dla dzieci i młodzieży ze Skrawka Nieba.

Wesołych Świąt!


Czytaj więcej ...

Działania środowiskowe w obszarze przeciwdziałania bezdomności

2017-12-15 10:32:02

Przedstawiciele częstochowskiej Straży Miejskiej wzięli w czwartek udział w konferencji „Działania środowiskowe w obszarze przeciwdziałania bezdomności” organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Miasto Częstochowa w dużym stopniu pomaga osobom bezdomnym. W pomoc zaangażowne są różne instytuacje i stowarzyszenia oraz organizacje. Częstochowska Straż Miejska jest jedną z instytucji, która pomaga osobom bezdomnym.

W czwartek przedstawiciele częstochowskiej Straży Miejskiej wzięli udział w konferencji „Działania środowiskowe w obszarze przeciwdziałania bezdomności” organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Poniżej zamieszczamy link do relacji w TV Orion.

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=24208

Czytaj więcej ...

Nasz Komendant nominowany do nagrody "Laur i mecenas pomocy społecznej"

2017-12-15 09:45:40

Miło nam poinformować, że Komendant częstochowskiej Straży Miejskiej, który jest również Prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” został nominowany do nagrody Prezydenta Częstochowy „Laur i mecenas pomocy społecznej”.

W Komendzie Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej funkcjonuje od kilkunastu lat Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Skrawek Nieba, które na co dzień pomaga dzieciom i młodzieży z najuboższych rodzin. Wychowankowie codziennie otrzymują wyżywienie, a także pomoc dydaktyczną. Z codziennej pomocy Skrawka Nieba korzysta kilkadziesiąt osób.

Do tegorocznej nagrody „Laur i mecenas pomocy społecznej” został nominowany Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Skrawek Nieba Artur Hołubiczko, który jest jednocześnie Komendantem Straży Miejskiej w Częstochowie.

Gratulujemy!

Poniżej zamieszczamy informację medialną organizatorów, a także linki z relacji medialnych z tego wydarzenia.

 

„Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznejnagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa.

Nagroda „Laur Pomocy Społecznej”przyznawana jest od 4 lat za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej, w szczególności za inicjowanie i wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem i wykluczonych społecznie; aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych; wspieranie sektora ekonomii społecznej; wspieranie i upowszechnianie wolontariatu; organizowanie partnerstw pomiędzy różnymi instytucjami i podmiotami działającymi w obszarze pomocy i integracji społecznej; bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w prace na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy„Mecenas Pomocy Społecznej”przyznawana przedsiębiorcom również od 4 lat, w szczególności za wspieranie działań z zakresu pomocy społecznej, sektora ekonomii społecznej i bezinteresowną pomoc indywidualnym osobom potrzebującym wsparcia.

Nagrody za rok 2017 wręczył 11 grudnia, w Ratuszu Miejskim prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W kategorii zbiorowejnominację do nagród Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej otrzymali Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Częstochowskie Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne "Jozue". W kategorii indywidualnej do nagrody „Laur Pomocy Społecznej” nominowano Paulinę Ziembacz, Aleksandra Grodeckiego, Ewę Pachurę, Marka Krzystańskiego i Annę Gabarską.

Nominację do nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy „Mecenas Pomocy Społecznej” w roku 2017 otrzymaliArtur Hołubiczko, Elwira Pidzik,Katarzyna Bąk i Ewelina Wychowaniec orazRotary Club Częstochowa.

Laureatką głównej nagrody i zdobywczynią statuetki "Laur Pomocy Społecznej 2017 roku" w kategorii indywidualnej została Ewa Pachura – wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, w kategorii zbiorowej - Caritas Archidiecezji Częstochowskie. Statuetkę "Mecenas Pomocy Społecznej” otrzymał Rotary Club Częstochowa. Poniżej szczegóły dotyczące wyróżnionych.

 

Laur Pomocy Społecznej:EWA PACHURA – wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów

Ewa Pachura jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Jej aktywność, rzetelność i gotowość niesienia pomocy znalazły uznanie wśród słuchaczy UTW, którzy powierzyli jej funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów. Jako emerytowana nauczycielka wykorzystuje swoje przygotowanie pedagogiczne pomagając dzieciom w świetlicy środowiskowej „Deska” oraz placówce wsparcia dziennego „Radosny dom” przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, a także dzieciom, które przebywają wraz z matkami w Przytulisku dla Kobiet „Oaza”. Zawsze chętnie angażuje się w bezinteresowną pracę na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Jest gorącą propagatorką idei wolontariatu wśród seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Laur Pomocy Społecznej: CARITAS ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ

 

Od ponad 25 lat Caritas Archidiecezji Częstochowskiej realizuje misję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Znane projekty i akcje częstochowskiego Caritasu to m.in. Centrum usług dla osób starszych, świetlice: opiekuńczo-wychowawcza i środowiskowa oraz świąteczne zbiórki żywności czy kampania zachęcająca do honorowego krwiodawstwa pod nazwą „Podaruj kroplę miłości', projekty charytatywne („Zadbamy o Ciebie – wygramy z chorobą”), projekty „Senior-Wigor”, prowadzenie świetlic opiekuńczo-wychowawczych i środowiskowych, bezpłatnego serwisu ogłoszeń Caritas, Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, szeregu akcji takich jak zbiórki żywności dla ubogich, wypoczynek dla dzieci, wsparcie finansowe biednych uczniów.

 

Mecenas Pomocy Społecznej – ROTARY CLUB CZĘSTOCHOWA

Rotary Club Częstochowa od 20 lat działa na terenie miasta i regionu wspierając dziesiątki organizacji oraz instytucji i przeprowadzając szereg działań charytatywnych. Środki pozyskuje ze składek członkowskich, współpracy z innymi Klubami Rotary i przede wszystkim dzięki hojności osób uczestniczących w imprezach organizowanych przez RC Częstochowa. Od wielu lat Rotary Club działa na rzecz osób najbardziej potrzebujących w Częstochowie i regionie. Pomoc jest najczęściej adresowana do instytucji, które zajmują się opieką medyczną, pedagogiczną czy hospicyjną, to m.in. zakup: 4 aparatów do dializy (sztuczne nerki), zakup karetki pogotowia, specjalistycznej aparatury dla niewidomych dzieci, wyposażenie sali multimedialnej dla oddziału dziecięcego szpitala na Parkitce, zakup samochodów dla Hospicjum Ziemi Częstochowskiej.”

Źródło: www.czestochowa.pl

 

http://www.wczestochowie.pl/artykul/29383,prezydent-czestochowy-nagrodzil-tych--ktorzy-niosa-pomoc-potrzebujacym

 

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,22782766,dzialaja-na-rzecz-innych-wspieraja-potrzebujacych-laury-dla.html

 

http://zycieczestochowy.pl/laur-i-mecenas-pomocy-spolecznej/

 

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=10014

 

https://www.czewa24.pl/informacje/Laureaci+nagrody+w+dziedzinie+pomocy+spolecznej+/10437

 

http://zdrowaczestochowa.pl/article/,11145/

 

http://czestochowskie24.pl/czestochowa/laur-pomocy-spolecznej-dla-caritas-archidiecezji-czestochowskiej/

 

Czytaj więcej ...

Strażnicy leśni i miejscy kontrolowali sprzedawców jodły

2017-12-15 08:33:46

Zbliża się okres świąteczny. Częstochowscy strażnicy miejscy współpracowali ze Strażą Leśną i kontrolowali sprzedawców jodły. Kontrole będą powtarzane.

Wspólne patrole strażników miejskich i leśnych kontrolują targowiska i sprawdzają czy nie ma tam gałązek drzew lub krzewów pochodzacych z kradzieży. Strażnicy miejscy tylko asystują strażnikom leśnym. Ewentualne sankcje nakłada Straż Leśna. Tak było np. podczas środowej kontroli giełdy kwiatowej przy ul. Radomskiej.

Podczas kontroli osób handlujących jodłą strażnicy ujawnili u trzech handlujących brak aktualnych faktur za zakup gałęzi jodły. W jednym przypadku czynności zakończył w postępowaniu mandatowym, a w drugim przypadku będzie sporządzony wniosek o ukaranie przez Sąd. W trzecim przypadku osoba handlująca została zobowiązana w terminie natychmiastowym do okazania

brakujących faktur w siedzibie nadleśnictwa. Jeśli tego nie uczyni poniesie sankcje prawne.

Kontrole będą systematycznie powtarzane przez wspólne patrole Straży .

Czytaj więcej ...

CZYSTE PODWÓRKO TO CZYSTE MIASTO

Więcej na temat akcji zorganizowanej przez ZGM TBS:

https://youtu.be/0pIE2_LyxU0

Uchwała ANTYSMOGOWA. NIE SPALAJ: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To dym! A dym TRUJE!

Od 1 września obowiązuje ustawa antysmogowa. Nie spalaj: mułu, flotu, węgla brunatnego, wilgotnego drewna. To DYM! A DYM TRUJE!

SMOG truje! Zobacz spoty edukacyjne

Referat ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom

"Skrawek Nieba"

www.skraweknieba.com.pl

Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych

Urząd Miasta Częstochowy

Elektroniczna skrzynka podawcza